Vishay/Sprague 516D477M035NR6AE3
516D477M035NR6AE3 picture photo
Mfg. Part Number
516D477M035NR6AE3
Brief Description
470UF 35V 10X26 85C AXI
Datasheet Download
516D477M035NR6AE3.pdf
Availability of 516D477M035NR6AE3
QUANTITY
516D477M035NR6AE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 516D477M035NR6AE3
Internal Part NumberEIS-516D477M035NR6AE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)516D477M035NR6AE3
Related Links516D477M, 516D477M035NR6AE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
516D477M035NR6AE3 Details Description
Related parts for 516D477M035NR6AE3
OPTOISO 5KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Elevated Socket 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
LAMP T1 GRN SUB MIDGET PANEL MNT datasheet.pdf
VARISTOR 1080V 25KA DISC 32MM datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 200MA 6 OHM TH datasheet.pdf
Connector Header 5 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf