FFF 51700-10201202BALF
51700-10201202BALF picture photo
Mfg. Part Number
51700-10201202BALF
Brief Description
PWRBLADE VERT HDR
Datasheet Download
51700-10201202BALF.pdf
Availability of 51700-10201202BALF
QUANTITY
51700-10201202BALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51700-10201202BALF
Internal Part NumberEIS-51700-10201202BALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package660
Connector StyleBlade Power
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical12 Signal, 4 Power
FeaturesBoard Lock, Mating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51700-10201202BALF
Related Links51700-102, 51700-10201202BALF Datasheet, FFF Distributor
51700-10201202BALF Details Description
Related parts for 51700-10201202BALF
RES SMD 62 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 1A TO220-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN STRAIN RLF 16POS FOR GX4E datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.2A 247 MOHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3K OHM 1% 5W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf