FFF 51701-10003208CCLF
51701-10003208CCLF picture photo
Mfg. Part Number
51701-10003208CCLF
Brief Description
PWRBLADE V/T LF HDR
Datasheet Download
51701-10003208CCLF.pdf
Availability of 51701-10003208CCLF
QUANTITY
51701-10003208CCLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51701-10003208CCLF
Internal Part NumberEIS-51701-10003208CCLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationPlating 26/Apr/2013
Standard Package22
Connector StyleBlade Power
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical32 Signal, 8 Power
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51701-10003208CCLF
Related Links51701-100, 51701-10003208CCLF Datasheet, FFF Distributor
51701-10003208CCLF Details Description
Related parts for 51701-10003208CCLF
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:15 200MHZ 52TQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLK TAB DOUBLE 90 DEG datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 600W datasheet.pdf
PLUG IN BRIDGE datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf