Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y4793111R670T0L
Y4793111R670T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y4793111R670T0L
Brief Description
RES 111.67 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y4793111R670T0L.pdf
Availability of Y4793111R670T0L
QUANTITY
Y4793111R670T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y4793111R670T0L
Internal Part NumberEIS-Y4793111R670T0L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRCK
PackagingBulk
Resistance (Ohms)111.67
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y4793111R670T0L
Y4793111R670T0L Details Description
Related parts for Y4793111R670T0L
IC TXRX RS-232 TRIPLE 20-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FUSE TERM BLOCK W/LED datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
ER 06 14S P/C datasheet.pdf
IC EEPROM I2C BUS 512KBIT 8SOP datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf