FFF 51710-017LF
51710-017LF picture photo
Mfg. Part Number
51710-017LF
Brief Description
PWRBLADE VERT HDR
Datasheet Download
51710-017LF.pdf
Availability of 51710-017LF
QUANTITY
51710-017LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51710-017LF
Internal Part NumberEIS-51710-017LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package330
Connector StyleBlade Power
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit, Solder
Contact Layout, Typical32 Signal, 8 Power
FeaturesMating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51710-017LF
Related Links51710, 51710-017LF Datasheet, FFF Distributor
51710-017LF Details Description
Related parts for 51710-017LF
DIODE GEN PURP 400V 6A R6 datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG 16POS .100 SINGLE VER C datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 32A TO-264 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS CABLE SKT RA datasheet.pdf