FFF 51720-10101601ABLF
51720-10101601ABLF picture photo
Mfg. Part Number
51720-10101601ABLF
Brief Description
R/A HDR PWRBLADE
Datasheet Download
51720-10101601ABLF.pdf
Availability of 51720-10101601ABLF
QUANTITY
51720-10101601ABLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51720-10101601ABLF
Internal Part NumberEIS-51720-10101601ABLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package396
Connector StyleBlade Power
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical16 Signal, 2 Power
FeaturesMating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51720-10101601ABLF
Related Links51720-101, 51720-10101601ABLF Datasheet, FFF Distributor
51720-10101601ABLF Details Description
Related parts for 51720-10101601ABLF
IC VIDEO SWITCH SPST 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BRACKET ADJUST HEIGHT/ANGLE E3Z datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08HC/09/180LF 3.2SN OR BX datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS SNGL SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
END COVER datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 62 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf