CTS Electronic Components 768141202GPTR13
768141202GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141202GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141202GPTR13.pdf
Availability of 768141202GPTR13
QUANTITY
768141202GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141202GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141202GPTR13
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141202GPTR13
Related Links7681412, 768141202GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141202GPTR13 Details Description
Related parts for 768141202GPTR13
FAN AXIAL 80X32MM 48VDC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PC BOARD CEM-1 COPP-2SIDE 12X12 datasheet.pdf
IC CLK SOURCE DGTL VIDEO 16TSSOP datasheet.pdf
POWER STRIP 36" 15A 6OUT 15'C datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf