FFF 51720-10200802ABLF
51720-10200802ABLF picture photo
Mfg. Part Number
51720-10200802ABLF
Brief Description
PWRBLADE R/A LF HDR
Datasheet Download
51720-10200802ABLF.pdf
Availability of 51720-10200802ABLF
QUANTITY
51720-10200802ABLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51720-10200802ABLF
Internal Part NumberEIS-51720-10200802ABLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package990
Connector StyleBlade Power
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical8 Signal, 4 Power
FeaturesMating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51720-10200802ABLF
Related Links51720-102, 51720-10200802ABLF Datasheet, FFF Distributor
51720-10200802ABLF Details Description
Related parts for 51720-10200802ABLF
JUMPER-H1503TR/A3049G/H1503TR 2" datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 39A TO-220F datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 845K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 277MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf