FFF 51722-10401200AA
51722-10401200AA picture photo
Mfg. Part Number
51722-10401200AA
Datasheet Download
51722-10401200AA.pdf
Availability of 51722-10401200AA
QUANTITY
51722-10401200AA Order Process
Ship out your order
Specifications of 51722-10401200AA
Internal Part NumberEIS-51722-10401200AA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package396
Connector StyleBlade Power
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical12 Signal, 4 Power
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51722-10401200AA
Related Links51722-10, 51722-10401200AA Datasheet, FFF Distributor
51722-10401200AA Details Description
Related parts for 51722-10401200AA
CONN HEADER 10POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
PROGRAMMER UNIV STANDALONE W/USB datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 66POS 2MM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A datasheet.pdf