FFF 51731-015LF
51731-015LF picture photo
Mfg. Part Number
51731-015LF
Brief Description
R/A HDR POWERBLADE
Datasheet Download
51731-015LF.pdf
Availability of 51731-015LF
QUANTITY
51731-015LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51731-015LF
Internal Part NumberEIS-51731-015LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationPlating 26/Apr/2013
Standard Package22
Connector StyleBlade Power
Number of Positions43
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeBoard Edge, Through Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Layout, Typical32 Signal, 11 Power
FeaturesBoard Lock, Mating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51731-015LF
Related Links51731, 51731-015LF Datasheet, FFF Distributor
51731-015LF Details Description
Related parts for 51731-015LF
FIXED IND 330UH 400MA 730 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE ASSY SMA F-FME F 100MM datasheet.pdf
CABLE 3COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 585MA 280 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.2A SYNC datasheet.pdf