FFF 51740-10201604AALF
51740-10201604AALF picture photo
Mfg. Part Number
51740-10201604AALF
Datasheet Download
51740-10201604AALF.pdf
Availability of 51740-10201604AALF
QUANTITY
51740-10201604AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51740-10201604AALF
Internal Part NumberEIS-51740-10201604AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package528
Connector StyleBlade Power
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical16 Signal, 6 Power
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51740-10201604AALF
Related Links51740-102, 51740-10201604AALF Datasheet, FFF Distributor
51740-10201604AALF Details Description
Related parts for 51740-10201604AALF
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 400VDC 1913 datasheet.pdf
IGBT 400V 45W IPAK datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 720MHZ RRO 16MSOP datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
RES 680 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 180V 120A SOT227 datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 6CIRC .375 datasheet.pdf
5600UF 16V 16X35MM 125C 6000H datasheet.pdf