FFF 51740-10202402ACLF
51740-10202402ACLF picture photo
Mfg. Part Number
51740-10202402ACLF
Datasheet Download
51740-10202402ACLF.pdf
Availability of 51740-10202402ACLF
QUANTITY
51740-10202402ACLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51740-10202402ACLF
Internal Part NumberEIS-51740-10202402ACLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package704
Connector StyleBlade Power
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical24 Signal, 4 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51740-10202402ACLF
Related Links51740-102, 51740-10202402ACLF Datasheet, FFF Distributor
51740-10202402ACLF Details Description
Related parts for 51740-10202402ACLF
MOSFET N-CH 55V 37A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT W/O NUT 15POS SCKT datasheet.pdf
5120 APPLIANCE INLET FILTER 6A datasheet.pdf
SGE1510-0-2820L-500C-500C datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
FUSE 1000VDC AMP INLINE MIDG datasheet.pdf