FFF 51740-10302005AALF
51740-10302005AALF picture photo
Mfg. Part Number
51740-10302005AALF
Datasheet Download
51740-10302005AALF.pdf
Availability of 51740-10302005AALF
QUANTITY
51740-10302005AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51740-10302005AALF
Internal Part NumberEIS-51740-10302005AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package396
Connector StyleBlade Power
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical20 Signal, 8 Power
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51740-10302005AALF
Related Links51740-103, 51740-10302005AALF Datasheet, FFF Distributor
51740-10302005AALF Details Description
Related parts for 51740-10302005AALF
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TAPE ADH TRANSFER 2"X 60YD datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 1/2" datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf