Vishay/Dale TNPW060360R4BEEA
TNPW060360R4BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060360R4BEEA
Brief Description
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060360R4BEEA.pdf
Availability of TNPW060360R4BEEA
QUANTITY
TNPW060360R4BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060360R4BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW060360R4BEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060360R4BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW060360R4BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060360R4BEEA Details Description
Related parts for TNPW060360R4BEEA
RELAY CONTACTOR 3PST 8A 110V datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 20% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 12V 40W datasheet.pdf
6P 8C 3W RIGHT VERT XCHD HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 200MA 600VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 0.768 OHM 1% 1W 0612 datasheet.pdf