Susumu RG3216V-1600-D-T5
RG3216V-1600-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1600-D-T5
Brief Description
RES SMD 160 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1600-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1600-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1600-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1600-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1600-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1600-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1600-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1600-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1600-D-T5
CBLE ASSY 6-6 COIL DBL END10'SLV datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.8VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DL R/A .100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CA,62.5,MTRJ-SC datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-36V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
DIODE MODULE 45V 200A 2TOWER datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf