FFF 51740-10502405CCLF
51740-10502405CCLF picture photo
Mfg. Part Number
51740-10502405CCLF
Brief Description
PWRBLADE VERT REC
Datasheet Download
51740-10502405CCLF.pdf
Availability of 51740-10502405CCLF
QUANTITY
51740-10502405CCLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51740-10502405CCLF
Internal Part NumberEIS-51740-10502405CCLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package22
Connector StyleBlade Power
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Signal, 10 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51740-10502405CCLF
Related Links51740-105, 51740-10502405CCLF Datasheet, FFF Distributor
51740-10502405CCLF Details Description
Related parts for 51740-10502405CCLF
CONN HEADER 2POS 1.5MM R/A SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 480MA 780 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 14POS 2MM R/A datasheet.pdf
LED 17.46MM ORANGE DIFF PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CABLE 15COND 28AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP MICA 1PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf