FFF 51740-10602006AA
51740-10602006AA picture photo
Mfg. Part Number
51740-10602006AA
Datasheet Download
51740-10602006AA.pdf
Availability of 51740-10602006AA
QUANTITY
51740-10602006AA Order Process
Ship out your order
Specifications of 51740-10602006AA
Internal Part NumberEIS-51740-10602006AA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package264
Connector StyleBlade Power
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical20 Signal, 12 Power
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51740-10602006AA
Related Links51740-10, 51740-10602006AA Datasheet, FFF Distributor
51740-10602006AA Details Description
Related parts for 51740-10602006AA
IC VOICE REC/PLAY 8-16MN 28-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
TBF 5C 5#16S PIN BLKHD RCPT datasheet.pdf
IC FPGA 130 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 200 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.87M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT BMI RA DR HDR TIN 8CKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf