FFF 51741-10000812CALF
51741-10000812CALF picture photo
Mfg. Part Number
51741-10000812CALF
Datasheet Download
51741-10000812CALF.pdf
Availability of 51741-10000812CALF
QUANTITY
51741-10000812CALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51741-10000812CALF
Internal Part NumberEIS-51741-10000812CALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package360
Connector StyleBlade Power
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical8 Signal, 12 Power
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51741-10000812CALF
Related Links51741-100, 51741-10000812CALF Datasheet, FFF Distributor
51741-10000812CALF Details Description
Related parts for 51741-10000812CALF
IC DRVR SYNC BUCK MOSF 4A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 2% 1KV 2220 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W SGL 15V OUT DIP24 datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 30"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 0.357 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf