FFF 51741-10002406CALF
51741-10002406CALF picture photo
Mfg. Part Number
51741-10002406CALF
Datasheet Download
51741-10002406CALF.pdf
Availability of 51741-10002406CALF
QUANTITY
51741-10002406CALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51741-10002406CALF
Internal Part NumberEIS-51741-10002406CALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package396
Connector StyleBlade Power
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Signal, 6 Power
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51741-10002406CALF
Related Links51741-100, 51741-10002406CALF Datasheet, FFF Distributor
51741-10002406CALF Details Description
Related parts for 51741-10002406CALF
IC TXRX RS485/RS422 10-DFN datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 DUAL WALL SN/PB datasheet.pdf
RES 412 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 1UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf