FFF 51741-10003204CCLF
51741-10003204CCLF picture photo
Mfg. Part Number
51741-10003204CCLF
Datasheet Download
51741-10003204CCLF.pdf
Availability of 51741-10003204CCLF
QUANTITY
51741-10003204CCLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51741-10003204CCLF
Internal Part NumberEIS-51741-10003204CCLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package396
Connector StyleBlade Power
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical32 Signal, 4 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51741-10003204CCLF
Related Links51741-100, 51741-10003204CCLF Datasheet, FFF Distributor
51741-10003204CCLF Details Description
Related parts for 51741-10003204CCLF
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 10A TO263 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 34POS datasheet.pdf
78K0 KX1 IECUBE UNIT datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
DC FILTER MODULE datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
FERRITE CHIP 27OHM 5A datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf