Vishay/Sprague CWR26KB106JCGA\TR
CWR26KB106JCGA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KB106JCGA\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KB106JCGA\TR.pdf
Availability of CWR26KB106JCGA\TR
QUANTITY
CWR26KB106JCGA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KB106JCGA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26KB106JCGA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KB106JCGA\TR
Related LinksCWR26KB1, CWR26KB106JCGA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KB106JCGA\TR Details Description
Related parts for CWR26KB106JCGA\TR
MOSFET P-CH 20V 4.2A SOT223 datasheet.pdf