FFF 51742-10401200AALF
51742-10401200AALF picture photo
Mfg. Part Number
51742-10401200AALF
Brief Description
VET REC, PWRBLADE"
Datasheet Download
51742-10401200AALF.pdf
Availability of 51742-10401200AALF
QUANTITY
51742-10401200AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51742-10401200AALF
Internal Part NumberEIS-51742-10401200AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package44
Connector StyleBlade Power
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical12 Signal, 4 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51742-10401200AALF
Related Links51742-104, 51742-10401200AALF Datasheet, FFF Distributor
51742-10401200AALF Details Description
Related parts for 51742-10401200AALF
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A PCB IN-LINE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 25PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 20POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 392 OHM 1% 5W datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 5A TO220F datasheet.pdf