FFF 51742-10602000ACLF
51742-10602000ACLF picture photo
Mfg. Part Number
51742-10602000ACLF
Datasheet Download
51742-10602000ACLF.pdf
Availability of 51742-10602000ACLF
QUANTITY
51742-10602000ACLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51742-10602000ACLF
Internal Part NumberEIS-51742-10602000ACLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package540
Connector StyleBlade Power
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical20 Signal, 6 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51742-10602000ACLF
Related Links51742-106, 51742-10602000ACLF Datasheet, FFF Distributor
51742-10602000ACLF Details Description
Related parts for 51742-10602000ACLF
EVAL KIT FOR MAX5026 datasheet.pdf
IC LATCH 8BIT ADDRESS 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 1.23K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 32V 30A IN LINE datasheet.pdf