FFF 51742-10610400AALF
51742-10610400AALF picture photo
Mfg. Part Number
51742-10610400AALF
Datasheet Download
51742-10610400AALF.pdf
Availability of 51742-10610400AALF
QUANTITY
51742-10610400AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51742-10610400AALF
Internal Part NumberEIS-51742-10610400AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package216
Connector StyleBlade Power
Number of Positions110
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Layout, Typical104 Signal, 6 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51742-10610400AALF
Related Links51742-106, 51742-10610400AALF Datasheet, FFF Distributor
51742-10610400AALF Details Description
Related parts for 51742-10610400AALF
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC UNIV SHIFT REGISTER 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FUSE HLDR CARTRIDGE 250V 10A PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 38POS PNL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 100UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
TEST KIT SURFACE RESISTANCE datasheet.pdf
RES 3.24M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 415MA 400 MOHM datasheet.pdf