FFF 51743-11800000CCLF
51743-11800000CCLF picture photo
Mfg. Part Number
51743-11800000CCLF
Brief Description
V/T REC POWERBLADE
Datasheet Download
51743-11800000CCLF.pdf
Availability of 51743-11800000CCLF
QUANTITY
51743-11800000CCLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51743-11800000CCLF
Internal Part NumberEIS-51743-11800000CCLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package176
Connector StyleBlade Power
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.250" (6.35mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical18 Power
Features-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51743-11800000CCLF
Related Links51743-118, 51743-11800000CCLF Datasheet, FFF Distributor
51743-11800000CCLF Details Description
Related parts for 51743-11800000CCLF
DIODE VARIABLE CAP SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC I2C SWITCH 4CH 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 90POS .050" STR PCB datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 80mA Backlight, Signage 28-PDIP datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.065 OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V 6DFN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 102COND 24AWG 100' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf