FFF 51760-10100401AALF
51760-10100401AALF picture photo
Mfg. Part Number
51760-10100401AALF
Datasheet Download
51760-10100401AALF.pdf
Availability of 51760-10100401AALF
QUANTITY
51760-10100401AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51760-10100401AALF
Internal Part NumberEIS-51760-10100401AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package924
Connector StyleBlade Power
Number of Positions42
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical40 Signal, 2 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51760-10100401AALF
Related Links51760-101, 51760-10100401AALF Datasheet, FFF Distributor
51760-10100401AALF Details Description
Related parts for 51760-10100401AALF
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 18 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
LABEL LPAX SERIES FEET datasheet.pdf
CABLE 5COND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.079 26 POS datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 175POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf