FFF 51760-10101601BBLF
51760-10101601BBLF picture photo
Mfg. Part Number
51760-10101601BBLF
Datasheet Download
51760-10101601BBLF.pdf
Availability of 51760-10101601BBLF
QUANTITY
51760-10101601BBLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51760-10101601BBLF
Internal Part NumberEIS-51760-10101601BBLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package396
Connector StyleBlade Power
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical16 Signal, 2 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51760-10101601BBLF
Related Links51760-101, 51760-10101601BBLF Datasheet, FFF Distributor
51760-10101601BBLF Details Description
Related parts for 51760-10101601BBLF
BOARD 6W SINGLE OUTPUT VIPER12A datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 500V C0J RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PDU 3-PHASE MONITORD 208V 12.6KW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf