Hirose Electric Co Ltd RM24TP-31S(71)
RM24TP-31S(71) picture photo
Mfg. Part Number
RM24TP-31S(71)
Brief Description
CONN PLUG 31POS INLINE SKT
Datasheet Download
RM24TP-31S(71).pdf
Availability of RM24TP-31S(71)
QUANTITY
RM24TP-31S(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM24TP-31S(71)
Internal Part NumberEIS-RM24TP-31S(71)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact FinishSilver
FeaturesCable Clamp
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated500VAC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM24TP-31S(71)
Related LinksRM24TP-, RM24TP-31S(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM24TP-31S(71) Details Description
Related parts for RM24TP-31S(71)
IC VREF SHUNT 2.5V SC70 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 20% 2924 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.25A 8DFN datasheet.pdf
RES 3.8K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIELDPATCH AWG 22/7 IP20 1.5M datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf