FFF 51760-10102801CB
51760-10102801CB picture photo
Mfg. Part Number
51760-10102801CB
Datasheet Download
51760-10102801CB.pdf
Availability of 51760-10102801CB
QUANTITY
51760-10102801CB Order Process
Ship out your order
Specifications of 51760-10102801CB
Internal Part NumberEIS-51760-10102801CB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package495
Connector StyleBlade Power
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical28 Signal, 2 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51760-10102801CB
Related Links51760-10, 51760-10102801CB Datasheet, FFF Distributor
51760-10102801CB Details Description
Related parts for 51760-10102801CB
RES SMD 0.22 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V datasheet.pdf
SPIRAL WRAP UV POLY 1" X 100' datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 95 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 191 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf