FFF 51760-10210002CBLF
51760-10210002CBLF picture photo
Mfg. Part Number
51760-10210002CBLF
Brief Description
R/A REC POWERBLADE
Datasheet Download
51760-10210002CBLF.pdf
Availability of 51760-10210002CBLF
QUANTITY
51760-10210002CBLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51760-10210002CBLF
Internal Part NumberEIS-51760-10210002CBLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package264
Connector StyleBlade Power
Number of Positions104
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical100 Signal, 4 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51760-10210002CBLF
Related Links51760-102, 51760-10210002CBLF Datasheet, FFF Distributor
51760-10210002CBLF Details Description
Related parts for 51760-10210002CBLF
HEATSHRINK POLY 3/4"X4' CLR datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 7PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 350MA 900 MOHM datasheet.pdf