FFF 51760-10702406AALF
51760-10702406AALF picture photo
Mfg. Part Number
51760-10702406AALF
Brief Description
PWRBLADE RA REC
Datasheet Download
51760-10702406AALF.pdf
Availability of 51760-10702406AALF
QUANTITY
51760-10702406AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51760-10702406AALF
Internal Part NumberEIS-51760-10702406AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Connector StyleBlade Power
Number of Positions37
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical24 Signal, 13 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51760-10702406AALF
Related Links51760-107, 51760-10702406AALF Datasheet, FFF Distributor
51760-10702406AALF Details Description
Related parts for 51760-10702406AALF
TRANSISTOR RF DMOS SOT123A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
GASKT FAB/FOAM 10X457.2MM DSHAPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 138K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG BROWN 100' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A TMINIP2 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf