FFF 51761-10002406AALF
51761-10002406AALF picture photo
Mfg. Part Number
51761-10002406AALF
Brief Description
PWRBLADE R/A RCPT 24S 6P STB
Datasheet Download
51761-10002406AALF.pdf
Availability of 51761-10002406AALF
QUANTITY
51761-10002406AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51761-10002406AALF
Internal Part NumberEIS-51761-10002406AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Solutions
PCN Design/SpecificationPlating 26/Apr/2013
Standard Package33
Connector StyleBlade Power
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical24 Signal, 6 Power
FeaturesBoard Lock, Guide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51761-10002406AALF
Related Links51761-100, 51761-10002406AALF Datasheet, FFF Distributor
51761-10002406AALF Details Description
Related parts for 51761-10002406AALF
RES 470 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 18DIP datasheet.pdf
Connector Header 25 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LM5037 datasheet.pdf
ENCODER CBLE H SERIES SERVO datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf