FFF 51761-10002410AB
51761-10002410AB picture photo
Mfg. Part Number
51761-10002410AB
Datasheet Download
51761-10002410AB.pdf
Availability of 51761-10002410AB
QUANTITY
51761-10002410AB Order Process
Ship out your order
Specifications of 51761-10002410AB
Internal Part NumberEIS-51761-10002410AB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package330
Connector StyleBlade Power
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical24 Signal, 10 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51761-10002410AB
Related Links51761-10, 51761-10002410AB Datasheet, FFF Distributor
51761-10002410AB Details Description
Related parts for 51761-10002410AB
CONN IDC 9POS .100 GOLD 24AWG datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC SERIALIZER 21-BIT 40-LLP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 550MA 1.1 OHM datasheet.pdf
OSC XO 212.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf