FFF 51762-10901200ABLF
51762-10901200ABLF picture photo
Mfg. Part Number
51762-10901200ABLF
Brief Description
PWRBLADE RA REC
Datasheet Download
51762-10901200ABLF.pdf
Availability of 51762-10901200ABLF
QUANTITY
51762-10901200ABLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51762-10901200ABLF
Internal Part NumberEIS-51762-10901200ABLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package198
Connector StyleBlade Power
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical12 Signal, 9 Power
FeaturesGuide Pin
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51762-10901200ABLF
Related Links51762-109, 51762-10901200ABLF Datasheet, FFF Distributor
51762-10901200ABLF Details Description
Related parts for 51762-10901200ABLF
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 65W datasheet.pdf
RES MO 1W 30.1K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
LED MOONSTONE COOL WHITE TO252-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 80MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HOUSING 2POS datasheet.pdf