FFF 51966-10004000AALF
51966-10004000AALF picture photo
Mfg. Part Number
51966-10004000AALF
Datasheet Download
51966-10004000AALF.pdf
Availability of 51966-10004000AALF
QUANTITY
51966-10004000AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51966-10004000AALF
Internal Part NumberEIS-51966-10004000AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package495
Connector Style-
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Layout, Typical-
FeaturesBoard Lock, Mating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51966-10004000AALF
Related Links51966-100, 51966-10004000AALF Datasheet, FFF Distributor
51966-10004000AALF Details Description
Related parts for 51966-10004000AALF
FUSE BOARD MNT 630MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 22 AWG WHT datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf