FFF 51966-10005200ABLF
51966-10005200ABLF picture photo
Mfg. Part Number
51966-10005200ABLF
Datasheet Download
51966-10005200ABLF.pdf
Availability of 51966-10005200ABLF
QUANTITY
51966-10005200ABLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51966-10005200ABLF
Internal Part NumberEIS-51966-10005200ABLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package528
Connector Style-
Number of Positions52
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Layout, Typical-
FeaturesMating Guide
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51966-10005200ABLF
Related Links51966-100, 51966-10005200ABLF Datasheet, FFF Distributor
51966-10005200ABLF Details Description
Related parts for 51966-10005200ABLF
CONN HEADER .100 DUAL R/A 64POS datasheet.pdf
IC POWER MONITOR 20NS 16-SOIC datasheet.pdf
RES TEMP SENS 180 OHM 5% 1/16W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 6POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN HOOD USB A MALE BEIGE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.715 OHM 1% 5W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf