CTS Electronic Components 520L05CT38M4000
520L05CT38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520L05CT38M4000
Brief Description
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520L05CT38M4000.pdf
Availability of 520L05CT38M4000
QUANTITY
520L05CT38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L05CT38M4000
Internal Part NumberEIS-520L05CT38M4000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L05CT38M4000
Related Links520L05C, 520L05CT38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L05CT38M4000 Details Description
Related parts for 520L05CT38M4000
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.50V SC70-4 datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SERIAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079 40 POS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 7K OHM 10% 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
IC GPS RX MOD SIRFSTAR W/ANTENNA datasheet.pdf
9POS F PC 830PF 4-40S. datasheet.pdf