CTS Electronic Components 520L15IA13M0000
520L15IA13M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520L15IA13M0000
Brief Description
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520L15IA13M0000.pdf
Availability of 520L15IA13M0000
QUANTITY
520L15IA13M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L15IA13M0000
Internal Part NumberEIS-520L15IA13M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L15IA13M0000
Related Links520L15I, 520L15IA13M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L15IA13M0000 Details Description
Related parts for 520L15IA13M0000
IC REG LDO 3.3V 0.5A DDPAK datasheet.pdf
CABLE 4POS M12 SOCKET-WIRE 5M datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SERIES 55 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 271K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
IC OP AMP DUAL PREC 2MV 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 200W datasheet.pdf
CANMDM-51PH046K datasheet.pdf
FIXED IND 12000UH 0.286A 2W THT datasheet.pdf
VARISTOR 1100A 26V 2220 datasheet.pdf