CTS Electronic Components 520L20DA38M4000
520L20DA38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520L20DA38M4000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520L20DA38M4000.pdf
Availability of 520L20DA38M4000
QUANTITY
520L20DA38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L20DA38M4000
Internal Part NumberEIS-520L20DA38M4000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L20DA38M4000
Related Links520L20D, 520L20DA38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L20DA38M4000 Details Description
Related parts for 520L20DA38M4000
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 220PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
CORD SWITZ ROJ H05VVH2-F 2.5M datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-SON datasheet.pdf
DISPLAY 4CHAR .134" 5X5 YLW QSIP datasheet.pdf
THERMAL PAD H48-6 25X25X9MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf