CTS Electronic Components 520L20DA38M4000
520L20DA38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520L20DA38M4000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520L20DA38M4000.pdf
Availability of 520L20DA38M4000
QUANTITY
520L20DA38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L20DA38M4000
Internal Part NumberEIS-520L20DA38M4000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L20DA38M4000
Related Links520L20D, 520L20DA38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L20DA38M4000 Details Description
Related parts for 520L20DA38M4000
IC RECEIVER 5V/3.3V DIFF 8SOIC datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8TSSOP datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 8GB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG .156 RED datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP5422 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 15 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 75W datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE10 M32 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf