CTS Electronic Components 520L25HT16M3680
520L25HT16M3680 picture photo
Mfg. Part Number
520L25HT16M3680
Brief Description
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520L25HT16M3680.pdf
Availability of 520L25HT16M3680
QUANTITY
520L25HT16M3680 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L25HT16M3680
Internal Part NumberEIS-520L25HT16M3680
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency16.368MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L25HT16M3680
Related Links520L25H, 520L25HT16M3680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L25HT16M3680 Details Description
Related parts for 520L25HT16M3680
CAP TANT 1UF 20V 10% 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 5MM PNP NO datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf