CTS Electronic Components 520L25IT16M3680
520L25IT16M3680 picture photo
Mfg. Part Number
520L25IT16M3680
Brief Description
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520L25IT16M3680.pdf
Availability of 520L25IT16M3680
QUANTITY
520L25IT16M3680 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L25IT16M3680
Internal Part NumberEIS-520L25IT16M3680
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency16.368MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L25IT16M3680
Related Links520L25I, 520L25IT16M3680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L25IT16M3680 Details Description
Related parts for 520L25IT16M3680
RES SMD 24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK DOVETAIL 22-8AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 7.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 825 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
15W 5V DC INPUT 8.4-36V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 136MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf