CTS Electronic Components 520L25IT20M0000
520L25IT20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520L25IT20M0000
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520L25IT20M0000.pdf
Availability of 520L25IT20M0000
QUANTITY
520L25IT20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520L25IT20M0000
Internal Part NumberEIS-520L25IT20M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520L25IT20M0000
Related Links520L25I, 520L25IT20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520L25IT20M0000 Details Description
Related parts for 520L25IT20M0000
IC RHEOSTAT DALLAST 3V 50K 8SOIC datasheet.pdf
FITTING PWR INS CRNR LDP3 IVRY datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO220AB datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC CODEC AUDIO FLEXSOUND 63WLP datasheet.pdf
CONN PLUG 56 CKT SIGNAL LONG PCB datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 3.5NS 176TQFP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf