CTS Electronic Components 520M15IA19M2000
520M15IA19M2000 picture photo
Mfg. Part Number
520M15IA19M2000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520M15IA19M2000.pdf
Availability of 520M15IA19M2000
QUANTITY
520M15IA19M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M15IA19M2000
Internal Part NumberEIS-520M15IA19M2000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series520
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M15IA19M2000
Related Links520M15I, 520M15IA19M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M15IA19M2000 Details Description
Related parts for 520M15IA19M2000
CONN HEADER 6POS DUAL R/A GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP SILICON 0.022UF 15% 11V 0402 datasheet.pdf
Crystal 16.9344MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 2P+24S+2P datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 80MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO-214A datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf