CTS Electronic Components 520M15IT20M0000
520M15IT20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520M15IT20M0000
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520M15IT20M0000.pdf
Availability of 520M15IT20M0000
QUANTITY
520M15IT20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M15IT20M0000
Internal Part NumberEIS-520M15IT20M0000
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±1.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M15IT20M0000
Related Links520M15I, 520M15IT20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M15IT20M0000 Details Description
Related parts for 520M15IT20M0000
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR NO HORIZ SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERT QUAD 12V 8A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FRICTION LATCH HDR SNGL RA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS F R/A ASSY TIN datasheet.pdf