CTS Electronic Components 520M25DT26M0000
520M25DT26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520M25DT26M0000
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520M25DT26M0000.pdf
Availability of 520M25DT26M0000
QUANTITY
520M25DT26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M25DT26M0000
Internal Part NumberEIS-520M25DT26M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M25DT26M0000
Related Links520M25D, 520M25DT26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M25DT26M0000 Details Description
Related parts for 520M25DT26M0000
CONN RECEPT 7POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
Connector Header 16 Position 0.197" (5.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC BUFF SCHMT TRG TRPL 8XSON datasheet.pdf
CONN SOCKT 30POS STRN RLF W/LOCK datasheet.pdf
FUSE 350A 690V 1FU/78 AR UC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IND 10MM FLAT RED DIFF TAB TERM datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 20UQFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf