CTS Electronic Components 520M25HT13M0000
520M25HT13M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520M25HT13M0000
Brief Description
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520M25HT13M0000.pdf
Availability of 520M25HT13M0000
QUANTITY
520M25HT13M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M25HT13M0000
Internal Part NumberEIS-520M25HT13M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M25HT13M0000
Related Links520M25H, 520M25HT13M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M25HT13M0000 Details Description
Related parts for 520M25HT13M0000
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.05M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE ONE STEP SHIELD datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BCK PROG 0.8A SYNC 6WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT SOLDER NONSHO datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf