CTS Electronic Components 520M25IT38M4000
520M25IT38M4000 picture photo
Mfg. Part Number
520M25IT38M4000
Brief Description
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD
Datasheet Download
520M25IT38M4000.pdf
Availability of 520M25IT38M4000
QUANTITY
520M25IT38M4000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520M25IT38M4000
Internal Part NumberEIS-520M25IT38M4000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520M25IT38M4000
Related Links520M25I, 520M25IT38M4000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520M25IT38M4000 Details Description
Related parts for 520M25IT38M4000
WASHER FLAT 3/8 NYLON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" WW datasheet.pdf
CONN CARTRIDGE ASSEMBLY 3WIRE datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 145K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
4-WIRE FLAT CBL 100M FOR S-LINK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FFC FPC 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V NP0 1206 datasheet.pdf