CTS Electronic Components 520N10CT26M0000
520N10CT26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N10CT26M0000
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
520N10CT26M0000.pdf
Availability of 520N10CT26M0000
QUANTITY
520N10CT26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N10CT26M0000
Internal Part NumberEIS-520N10CT26M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N10CT26M0000
Related Links520N10C, 520N10CT26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N10CT26M0000 Details Description
Related parts for 520N10CT26M0000
RES 1.1K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 3.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC REG CTLR MLT CONFG 16TSSOP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 57POS 0.40MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 16.64MM datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER ZD 2.5V 16QFN datasheet.pdf