CTS Electronic Components 520N10HA20M0000
520N10HA20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
520N10HA20M0000
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD
Datasheet Download
520N10HA20M0000.pdf
Availability of 520N10HA20M0000
QUANTITY
520N10HA20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 520N10HA20M0000
Internal Part NumberEIS-520N10HA20M0000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)520N10HA20M0000
Related Links520N10H, 520N10HA20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
520N10HA20M0000 Details Description
Related parts for 520N10HA20M0000
LED ARRAY WHITE .80 SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2 datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf